2 lata i brak ciazy

Coraz ogromniejsza ilość par zmaga się z tematem niepłodności. Zaczyna ona nie tylko kobiety, a w jeszcze znaczniejszym poziomie i klientów. Jakie są tego podstawy Głównym początkiem jest robienie nieodpowiedniego stylu życia. Ciągły stres, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu – to wszystko negatywnie wchodzi na grupa nasienia. Oraz w biznesach jesteśmy do działania z żywnością coraz gorszej jakości przez stosowanie hormonów w karmie dla zwierząt. Kolejną winą jest odkładanie macierzyństwa przez kobiety. Końcami tej decyzji jest trudniejsze wejście w ciąże.

Niepłodność powoli staje się problemem społecznym. Jak spośród nią walczyć? Jedną z technologii, która stanowi pomóc parom, borykającym się z bezpłodnością jest in vitro. Powodem jest zgłoszenie się przez parę do normalnej placówki medycznej. Klinika in vitro początkowo przeprowadzi wywiad medyczny z parą. Następnie zostaną zlecone odpowiednie badania, jakie zamierzają dać odpowiedź co jest przyczyną kłopotów z trafieniem w ciąże. U osób skupią się one na specjalnych badaniach krwi oraz USG jajników. I u ludzi, wyborem będzie sprawdzenie nasienia. W zależności od przyczyny niepłodności klinika może zlecić dalsze badania. Gdy wszystkie badania zostaną wykonane następuje przygotowanie do zabiegu in vitro. Kobieta przez okres około dwóch tygodni otrzymuje terapię hormonalną, której obiektem jest zrobienie pęcherzyków jajnikowych. Następnie nakładane są od kobiety komórki jajowe, a od mężczyzny nasienie, dzięki czemu możliwe jest sztuczne zapłodnienie w warunkach laboratoryjnych. Zarodki są dawane w inkubatorze gdzie przez parę dni dojrzewają. Następnie jak są wystarczająco możne są transferowane do macicy.
Pomimo silnej krytyki ze części autorytetów Kościoła Katolickiego, metoda zapłodnienia in vitro jest właśnie zabiegiem powszechnie łączonym w grupy państw świata, a do dziś wzbudza sporo kontrowersji, szczególnie na polu etycznym. Polska była do ostatnia dobrym z nielicznych krajów, jaki nie traktował tej sprawy regulacji prawnych.