Akcesoria przeciwwybuchowe

Zakłady produkcyjne i przemysłowe potrafią być okresem bardzo skomplikowanym miejscem. Może wejść w nich do pożaru, wycieku szkodliwych substancji lub wybuchów.
Wybuchy są szczególnie niebezpieczne, ponieważ zachodzi w ich trakcie nagłe wyzwolenie dużych ilości energii. Pożar potrafi dość długo się pracować i stać w godzinę opanowanym, wyciek można neutralizować tamami i sorbentami, natomiast wybuch w trakcie zajścia automatycznie potrafi zabrać rośnięcie i zdrowie ludzkie. Jest ostatnie warunkiem, dla którego wybuchom należy zapobiegać z wyprzedzeniem.

 

Aby wybuchł mógł dojść muszą stać spełnione dwa główne warunki:
1) musi wystąpić mieszanina wybuchowa (w interesach produkcyjnych głównie gazowa),
2) wymaga być inicjator wybuchu (iskra, płomień, wyładowanie elektryczne, lub nowe źródło światła).

Żebym nie doszło do powstawania mieszaniny wybuchowej, powinniśmy zamontować czujniki wykrywające niebezpieczne gazy. Jeśli jednak, okazało żebym się, że czujniki zawiodły i mieszanina wybuchowa już powstała, należało by zadbać o uniemożliwienie zajścia wybuchu. Ponieważ zakłady są najczęściej oświetlone dwadzieścia cztery pory na dzień, źródło światła jest najzwyklejszym inicjatorem wybuchu.
Oprawa ab 50 zaprojektowana przez firmę WOLF stanowi typowym rozwiązaniem w takich wypadkach. Jest ostatnie styl oprawy zawieszonej, która przeprowadzi stanowi w technologii przeciwwybuchowej. Oprawa ab 50 jest poświęcona dla żarowych oraz wysokoprężnych wyładowczych źródeł światła. Oprawa jest wykonana zgodnie z wymaganiami dyrektywy ATEX (94/9/WE).
Firma WOLF jest ustalonym dostawcą przeciwwybuchowych opraw świetlnych. Zaufanie zdobyła wśród największych firm, dzięki grupie i niezawodności. Spokojnie można obejrzeć, że stosując wyroby firmy WOLF takie jak oprawa ab 50, zarabiamy na bezpieczeństwie, prestiżu i spokoju ducha polskim oraz pracowników.