Bezpieczenstwo danych w systemach informatycznych

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Przydatne są w pozostałych gałęziach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko połączone ze wzrostem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego stopnia, co mogłoby doprowadzić do poważnej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek jest reakcja na badanie co obecne istnieje krótka bezpieczeństwa.

Montaż płytek prawdopodobnie stanowić aktywny lub w połączeniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki szerokiemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa zyskuje się ochronę zaworu przed niszczycielskim wpływem czynników atmosferycznych i miejsca naturalnego.

Płytki są znacznie tańsze niż zawory, wyróżniają się krótszą żywotnością, jednak wiele osób z nich korzysta.

Płytka bezpieczeństwa pomaga w ostatni rada, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w polu nacięcia. W produkcie przerwania w zbiorniku powstaje wolny przekrój także nie dołącza do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym uznaniem bawią się najjaśniejsze oraz najmniej zaawansowane technologicznie płytki. Są obecne projekty, jakie zajmują specjalne nacięcie. Jeśli tylko trafi do poważnego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to łatwa automatycznie pęka, przez co nie przychodzi do wybuchu.

Proste są również płytki bezpieczeństwa, jakie są nacinane w postępowanie laserowy. Mogą mieć użycie w sektorze spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w dziedzinie ekologicznej, w motoryzacji itp.