Biopsja jader krakow

Biopsja wnętrz to badanie budowane w celu diagnostycznym (upewnieniu się co do spraw niepłodności mężczyzny) lub terapeutycznym (pobraniu plemników do zapłodnienia sztucznego – in vitro). Środek w sam sobie jest bezpieczny dla pacjenta, a ryzyko powikłań jest raczej niewielkie.
Badanie prowadzi się w momencie, gdy wcześniej dwa razy potwierdzono brak plemników w spermie mężczyzny (tzw. azoospermia). Przed zabiegiem potrzebne jest przeprowadzenie pewnych badań krwi i pomoc z lekarzem anestezjologiem. Sama biopsja trwa krótko – do pół godziny. Jest obecne natomiast badanie dość bolesne, dlatego rozgrywa się ją w znieczuleniu miejscowym, a niekiedy nawet ogólnym. Po ustąpieniu znieczulenia ból jednak nieco powraca. Czasem pacjentom polecana istnieje ponad hospitalizacja, wykorzystywana w końcu profilaktycznym (kontroli jego poziomu zdrowia i dawkowania leków przeciwbólowych).
Odznacza się kilka sposobów biopsji jąder. PESA liczy na poborze nasienia z kanalików najądrza przy pomocy igły. Podczas MESY nadcina się przewód najądrza w obiektu poboru płynu, który powoduje plemniki. TESE to sposób pobrania wycinka z założenia w obiekcie wzięcia spośród niego plemników. Natomiast TESA liczy na nakłuciu przez skórę jądra w końca uzyskania spośród niego rozmazu. Ten z kolei dzielony istnieje na dwie strony – jedna dana jest do poszukiwania, a z nowej odnosi się plemniki.
Jest kilka przeciwwskazań do wykonywania u człowieka biopsji jąder. W sytuacji, jak w ejakulacie uważają się nawet minimalne ilości plemników jej dokonanie nie jest niezbędne. Nawet bowiem małe ilości męskich komórek rozrodczych dają szansę na pokrycie (dzięki technologii ICSI). Przeciwwskazanie ma również występowanie mężczyzny tzw. wytrysku wstecznego. Wówczas stawia się plemniki powstające z moczu. Próbek nie uzyskuje się i to, jeśli nie jest nadzieje zamrożenia plemników, a potem wykorzystania ich w ICSI.