Brak wydruku z kasy fiskalnej

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma wszystek przedsiębiorca, który realizuje usługi lub dokonuje sprzedaży na sytuacja osób zewnętrznych i rolników liczących się na bazie ryczałtu. Do celu 2016 roku podatnicy mogą również czerpać z niektórych przywilejów podatkowych, bez potrzeb nabywania kas fiskalnych.

Skoro nie ma obowiązku posiadania kasy. Drinku z przepisów, który działa do końca 2016 roku, jest przepis rozmawiający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne ruchy w ubiegłym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W wypadku firm, które podjęły rola w sezonie bycia roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwsze miesięcy prowadzenia prace w określonym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w programu przedsiębiorstw, które potrzebują robić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjalisty i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, jakie nie rozpoczynają swoich usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w porządku natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których zajmuje limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą osiągnąć kasę finansową w czasu 2 miesięcy po przejściu tego zakresu. Ten tenże cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, którzy oferują bilety na przejazdy pasażerskie z możliwością spłacenia ich w tamten polityka niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy szacowali się na bazie faktur za wykonane usługi na rzecz osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili więcej niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż koniecznie pragnie być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, strony do silników i tychże silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, wyrobów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.