Centralny odkurzacz czesci

Systemy ogrzewania odkurzania, w przeciwieństwie do starych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W tradycyjnych odkurzaczach filtry nie są w stanie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, które znajdują się w miejscu. Kolejną zaletą systemów centralnego odkurzania jest dodatkowo bardzo cicha praca. Instalacja centralnego odkurzania istnieje przecież zdecydowanie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w postaci rurek i przewodów, jakie zostaną ukryte w ścianach, pod podłogą, i nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania produkuje się z niewiele elementów. Ważnym i najistotniejszym spośród nich stanowi część centralna. Do niej dołączone są sztywne rury, które powodują do centrów ssących włożonych w ścianach. Końcówkę elastycznego węża zakłada się do najszybszego gniazdka także dzięki temu silna szybko podejść do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna zapewne stanowić modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Jest ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zazwyczaj jest umiejscowiona w miejscach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej opiera się z silnika wyposażonego w turbinę, która daje podciśnienie. Elementem składowym istnieje ponad separator zanieczyszczeń i zasobnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na trudniejsze plus słabsze. Im popularniejszy tym powietrze będzie lepiej przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają umieszczone w zakładzie w głównych pomieszczeniach. W blokach jednorodzinnych do dokładnego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy zaledwie jedno gniazdo ssące.