Ciaza a uszkodzone plemniki

Pary określające się na zwiększenie rodziny coraz częściej borykają się z faktem niepłodności. Zaczyna ona również jedną, kiedy również drugą stronę. U mężczyzn wśród czynników wywołujących niepłodność zapisuje się: niedorozwój czy mała ruchliwość plemników, zła jakość nasienia, a oraz wszelkie urazy narządów płciowych.

Wbrew pozorom, u par starających się bezskutecznie o potomstwo, niepłodność jest po części męskiej w 40% przypadków. Jednak diagnostyka niepłodności u facetów jest prymitywniejsza i mniej droga niż obok ich partnerek. W obecnym celu należy przeprowadzić badanie jakości nasienia, opisujące parametry takie jak pH, upłynnienie, wielkość i lepkość, odsetek ciekawych i ruchliwych plemników oraz ich pierwszą w 1 ml i ogółem w spermie. Pod mikroskopem sprawdza się budowę plemników. W wybranych przypadkach szykuje się dodatkowe badania – poziomu integralności błon oraz chromatyny plemników.

Że wszystkie parametry nasienia są prawidłowe, a potem starania o wybieram nie przynoszą rezultatów, zapisuje się skupienie na czynniku niepłodności żeńskim. Przyczynami niepłodności u kobiet jest zabieg owulacji, brak drożności jajowodów, zespół wielotorbielowatych jajników i endometrioza. Co wysoce, ryzyko niepłodności żeńskiej wzrasta wraz z wiekiem – płodność kobiet oraz klientów ogranicza się z wszelkim rokiem po przekroczeniu 32-33 roku życia. Do tego wieku utrzymuje się trochę nic na tym jednym poziomie. Jak wskazuje diagnostyka braku płodności kobiet? Jest ona niezwykle delikatna niż męska, oraz co gorsza jest również inwazyjna. Przede każdym charakteryzuje się w pierwszych dniach cyklu stężenia hormonów płciowych we naturze: FSH i estradiol. Mówią one o potencjalnej rezerwie jajnikowej. Następnie należy wykonać ginekologiczne badanie USG sprawdzające stan narządów rodnych. Następny ruch to zobaczenie drożności jajowodów inwazyjnie – służy ku temu histerosalpingografia. Jednocześnie badanie to powoduje zgodzie na problem jamy macicy a jej ewentualnych nieprawidłowości anatomicznych. Niekiedy składa się i kobietę na histeroskopię.