Cyklomania calendar 2014

sage symfonia start

Cyklotymia jest prezentowana, jak małe zaburzenie psychiczne, określane podobnie jako stan depresyjny, który jednak zazwyczaj nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość dobrze się z siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na dokładnym zaprezentowaniu, czym jest przedstawiona anomalia psychiczna. Zaczynając to od początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Potrafi stanowić czynnikiem prowadzącym do powstawania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej poznanie jest dodatkowe zwykle w ważnej i trzeciej fazie bycia człowieka, miesza się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu i biegnie do dużej destabilizacji w działaniu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna zostać już poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie toż stricte leczenie farmakologiczne, podobne do rodzaju leczenia depresji, bowiem podawane preparaty będą posiadały często zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem działania będzie psychoterapia.

Fazy Zapadnięcie na cyklotymię przedstawia się uciążliwymi zmianami nastroju. Można ją rozbić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na którą przedstawiają się: abulia, czyli kłopot z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i wywiady z kolekcją, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku i braku wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne spraw i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry humor, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i ograniczone zapotrzebowanie na sen, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności analitycznego myślenia, problemy z koncentracją uwagi, siła i wrogość, poczucie mocy i entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Wada ta zawsze pojawia się u osób, które cierpią na dwubiegunowość. Poza tym pomysł są dodatkowo takie czynniki jak wysoki poziom kortyzolu, niski poziom serotoniny, kiedy również jeszcze stresujące sytuacje. Ponadto bardzo niebezpieczny nacisk posiadają jeszcze wykształcenie i miejsce, w której zajmują potencjalnie chorujące osoby.