Czy in vitro to leczenie

Jeszcze dobrze par boryka się z tematami połączonymi z niepłodnością. Współczesna medycyna oferuje wiele metod gry z niepłodnością, ale czasami nie dają one oczekiwanych rezultatów. Najskuteczniejszą spośród nich jest zapłodnienie invitro, które polega na zapłodnieniu komórki jajowej poza organizmem kobiety. Na czym tak polega ten proces?
Przed przystąpieniem do zabiegu kobieta powinna przejść kurację hormonalną liczącą na stosowaniu odpowiednich leków, jakie zamierzają zbyt zadanie pobudzenie produkcji komórek jajowych. Dzięki stymulacji, w ciągu jednego cyklu jajniki mogą uwolnić nawet kilkanaście jajeczek. Leki zalecane są najczęściej drogą iniekcji podskórnej. Drugim sezonem jest uzyskanie dojrzałych komórek jajowych. Po znieczuleniu pacjentki, lekarz nakłuwa jajniki igłą i zabiera spośród nich gamety. Na obecnym poziomie mężczyzna powinien zwrócić nasienie. Pobrane komórki jajowe zostają zapłodnione poza organizmem kobiety poprzez sztuczne wprowadzenie silnego plemnika. Następnym krokiem jest umieszczenie komórki w inkubatorze, i po jakiś 20 godzinach specjaliści są w stanie ocenić skuteczność zapłodnienia. Drugim etapem jest przeniesienie najlepiej rozwiniętych zarodków do mieszkania macicy. Zazwyczaj transferowi poddaje się dwa zarodki. Ten fragment nie jest niebezpieczny dla panie, dlatego całość zabiegu uzyskuje się bez znieczulenia. Po upływie dwóch tygodni sugeruje się przeprowadzenie testu ciążowego, aby ocenić skuteczność zapłodnienia invitro. Niewykorzystane zarodki sugeruje się mrożeniu w super prostej temperaturze. Osoba po dokonanym zabiegu przeniesienia zarodków do macicy powinna unikać sauny, solarium oraz gorących kąpieli. Niewskazany istnieje jeszcze wielki wysiłek fizyczny, zwłaszcza połączony z podnoszeniem ciężkich pracy. Najprawdopodobniej lekarz zaleci także stosowanie leków, mających zwiększyć szansę donoszenie ciąży.

tłumaczenia specjalistyczneTłumaczenia specjalistyczne - pisemne, ustne, przysięgłe LinguaLab

Zapłodnienie invitro stoi się jeszcze niezwykle przystępnym zabiegiem, dzięki któremu wiele par może doczekać się potomstwa. Metoda stosowana jest w moc klinikach w Polsce, jednak osoby chcące wziąć z zapłodnienia pozaustrojowego powinny wybrać placówkę, która zatrudnia najlepszych specjalistów.