Dofinansowanie na rozwoj firmy lublin

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najpozytywniejsze momenty bycia każdej kobiety. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Jest wtedy dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w normalnym kierunku i i w ładny sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo mocno, praktycznie z dnia na dzień, i pierwsze bicie serduszka jest możliwe do usłyszenia już w 21 dniu ciąży.

Na początku serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje wówczas bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle istotne (całe 6 mm), iż będzie można je zwiedzić w poszukiwaniach USG. Niestety, jeszcze będzie natomiast za malutkie, by ocenić jego właściwy rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, potrzebne będzie poczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli należy o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już około 11 tygodnia ciąży, ale tylko za pomocą specjalnej aparatury, jaka istnieje w mieszkanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy zastosowaniu stetoskopu, jest dodatkowe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na ten element – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez wszystek czas ciąży krew płodowa nie dopływała do płuc maleństwa. Stanowił to dlatego znak dla kształtującego się organizmu dziecka, że dotąd nie moment na indywidualne oddychanie, należy za to skoncentrować się na ważnym rozwoju organów. Tak dlatego, serce dziecka będzie w sumie rozwinięte dopiero w punkcie porodu. Od tego czynnika wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie osiągalne w wszelkiej chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.