Filtrowanie ip portow

W moc gałęziach przemysłu jesteśmy do pracowania z koniecznością odpylania pyłów, które składają mieszaniny pyłowo-powietrzne wybuchowe. Są obecne normalne procesy powiązane z przeróbką węgla kamiennego, drewna w sektorze drzewnym, biomasy, pyły organiczne pojawiające się w przemyśle spożywczym, pyły będące w sektorze chemicznym, itp. Atex dust collector, to odpylacz wybuchowy jaki stał wykonany zgodnie z unijną dyrektywą Atex.

Dla odpylania mieszanek pyłowo-powietrznych wybuchowych nosimy w ofercie narzędzia oraz pełne instalacje zrobione razem z prawą dyrektywą 94/9WE ATEX. Mogą istnieć one polecane dla odpylania pyłów należących do klasy wybuchowości St1 i St2. Nasze układy filtracyjne mają kategorie 3D. Pozwala obecne na łączenie ich w wszystkim miejscu, jaka jest zaklasyfikowana do strefy niezagrożonej wybuchem jak ponadto w okolicach 22 zagrożenia wybuchem.

Dla zabezpieczenia urządzeń mamy dwie istotne metody:

Metoda tłumienia wybuchu Technologia ta używa systemy automatycznie odpowiadające na początek ciśnienia wybuchowego i zmniejszające w zarodku powstający wybuch. System jest zaopatrzony w czujniki ciśnienia, które znajdują powstający wybuch, podaje go do centrali, która z zmian rozpoczyna uruchamianie zawory butli ze środkiem gaszącym. Czas reakcji systemu od wykrycia wybuchu do jego wyeliminowania to zaledwie około 60 ms. Bardzo duże stłumienie powstającej eksplozji zapobiega wytworzeniu wysokiego ciśnienia niszczącego.

Metoda odciążania wybuchu Sprowadza się ona do korzystania wszelkiego rodzaju membran lub paneli dekompresyjnych, które stosują ciśnienie wybuchu z ochranianego urządzenia na zewnątrz. Tym rodzajem, ciśnienie jakie jest w ochranianym urządzeniu zostanie ograniczone do wartości niestanowiącej zagrożenia. Używamy innego rodzaju wykonania techniczne membran: okrągłe czy prostokątne, płaskie lub wypukłe, wyposażone w czujnik zerwania czy nie, stworzone ze pewni węglowej lub kwasoodpornej. Z przyczyny na wymiar płomienia wybuchu wyprowadzonego na zewnątrz, potrzebne jest ustalenie strefy trudnej w odległości obok membrany.

Dodatkowo, wykorzystywanie wyznaczonych stref zagrożenia wybuchem w sektorze konkretnej instalacji, każde jej codzienni i podzespoły są stosowane w taki system, by one same nie były przyczyną powstania źródła zapłonu pyłów.