Frezowanie cnc raciborz

Głównym celem obróbki ubytkowej jest przekazywanie kształtu oraz wymiaru, a i chropowatości innego sposobie produktom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie jedną z niezwykle poszukiwanych form obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, jakie jest praktyczne w wielu przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy podzielić na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To obecnie do ostatniej części możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, iż podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Choć w zależności od urządzenia, na którym pracujemy, może się zdarzyć, iż urządzenie może jeszcze wykonywać ruch posuwowy. Ale najczęściej widuje się, iż to dokładnie ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto pamiętać, iż urządzenie, na jakim dajemy wspomnianą operację nazywane jest frezarką. Teraz na placu jest wiele rodzajów frezarek. Możemy zaliczyć do nich frezarki stołowe, a także frezarki wspornikowe, do jakich należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe i poziome, a jeszcze frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a także nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Kwalifikując się na obróbkę materiału metalowego należy przede wszystkim wybrać odpowiedni sposób obróbki ubytkowej. Stanowi to szczególnie istotne, gdyż w zależności od struktury naszego artykuły powinniśmy dobrać odpowiednie parametry jego obróbki.