Garderoba dziecieca

Nadchodzi wyczekiwana od tradycyjna wiosna. Wtedy nie tylko nadzieja na zrzucenie paru zbędnych kilogramów, ale oraz na zmianę naszych stylów żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do usunięcia ciężkostrawnej diety opartej na mięsie i nabiale oraz skorzystania ze zdrowia, jakie oferują nam sałatki.

Witaminy
Sałatki stanowią prawdziwą bombę witaminową. Dostarczają nam one każdych elementów potrzebnych do normalnego działania systemu. Polacy wciąż zawsze pamiętają skłonność do chętniejszego sięgania po artykuły pochodzenia zwierzęcego. Stąd naprawdę wiele wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca oraz nadciśnienie są wciąż samą z podstawowych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja produktów pochodzenia zwierzęcego zmniejszają ryzyko wysoko wymienionych schorzeń.

Lekkostrawność
Warzywa są o moc bardziej lekkostrawne niż mięso i nabiał. Mniej trwają w kształcie pokarmowym, dzięki czemu po ich spożyciu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki temu nie robią one tematów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest to naturalniejsza i przytulniejsza dla swego układu pokarmowego.

Łatwość przygotowania
Przygotowywanie sałatek wcale nie jest niebezpieczne, szczególnie, jeżeli posiadamy odpowiednim sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że przygotujemy je zadziwiająco szybko. Wystarczy jedynie wybrać warzywa, z których pragniemy zrobić sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić sokiem z cytryny. W przeciągu paru sekund mamy cały i odżywczy posiłek.

Kaloryczność
Zanim nadejdą przyjemne i słoneczne dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najodpowiedniejszym sposobem, by uzyskać upragnioną sylwetkę, jest wrażenie na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że może żyć ona o moc lepsza z tradycyjnych polskich problemów i schabowych. Co znacznie, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie potrzeba być szefem kuchni. Wystarczy wyobraźnia i myśl. To zaledwie od nas zależy, z których składników stworzymy własną piękną i zdrową sałatkę.