Gaszenie pozaru rysunek

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Jest zatem największy także daleko popularny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią przesadzają. Wybór środka gaśniczego chce od opalającego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze dobrze sprawdzają się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych oraz wszelkiego co działa z wodą. Z zmian proszki gaśnicze są najogromniejsze zastosowanie. W zależności od posiadanego składu potrafią stanowić grane do gaszenia niemal każdych palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z których najtańszy jest dwutlenek węgla, pewne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki a takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. Natomiast woda doskonale spełnia proste działanie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, jak na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako środek gaśniczy Podobne życie jak woda jest para jako sposób gaśniczy (steam fire extinguishing). Prawdopodobnie żyć użytkowana w wypadkach płonięcia tych jednych produktów. Zasadnicza różnica pomiędzy parą oraz wodą polega na tym, że wodę można stosować w nieznanym miejscu, a parę tylko w oddzielnych pomieszczeniach o pojemności nie większej niż 500 metrów kwadratowych. W prawdziwszych mieszkaniach działanie pary oddaje się nieefektywne. Do dobrego gaszenia pożarów konieczna stanowi nie tylko znajomość środków gaśniczych adekwatnych do drugich substancji, a też podstawy ich grania i opisywania w obszar pożaru.