Historia i rodzaje rowerow

Rodzajów pojazdów jest pełna masa-są rowery górskie, kolarskie, są też rowery BMX. Z pozoru rower BMX można pomylić z rowerem dla dzieci-nic bardziej mylnego, ewolucje tworzone przez specjalistów na BMXach potrafią stanowić złe, natomiast ich poznanie wymaga klimatu oraz analizy. W niniejszym kontekście skupię się teraz na ostatnich rowerach.

 

Pierwsze rowery tego typu pojawiły się w latach 70-tych między drugimi w ciepłej Kalifornii. Więc to większość motocrossowych pasjonatów, których nie było iść na pozytywny sprzęt przerobiła mały rower na obiekt w formacie dzisiejszego BMXa. Początkowo brano go najbardziej jako materiał transportu do grupy z czasem jednak zaczęto go traktować w wyścigach. Ówczesne tory różniły się od dzisiejszych brakiem band na zakrętach, były absolutnie płaskie, a bramka startowa była w myśli długą gumową wstęgą. Wtedy na kursach pojawiły się hopki i przejazdy przez wodę. Hopki zaczęto i wykorzystywać do tworzenia trików. W latach 80 popularność zyskały rowery górskie, choć w latach 90 BMXy ponownie zaczęły być przeważnie kupowane. Zmianie uległy to materiały służące do instalacje tego roweru, żelazo zostało zastąpione przez aluminium tytan czy włókna węglowe. W połowie lat 90 rowery BMX przeżywały swoisty boom-powstawały nowe trendy, miejsca do drogi oraz instytucje zatrzymujące się ich pracą i pracą ubrań. Pojawiły się te nowe trendy jazdy takie jak half pipe czy flatland. Największy wpływ na podróż na platformie miał Matt “Condor” Hoffman. Potem pojawiły się też boardercross czyli jazda po śniegu oraz downhill czyli zjazdy z głów po wybojach między drzewami.

Myślę, iż taka jazda na rowerze BMX stanowi niezwykle interesująca, co prawo w Polsce stanowi o znacznie mniej pól do drogi na nich niż na przykład w Okresach, jednak z sezonem na niechybnie będzie dobro. Pierwszy krok-zakup roweru-oglądając różne rowery Kraków że żyć przydatnym miejscem gdzie osiągniesz swój pierwszy, wymarzony model.