Kasa fiskalna 2015 gofin

Z kasą fiskalną potrafimy się spotkać wszędzie tam, gdzie osoby fizyczne odpowiadają za produkt albo usługę, a zysk z takiego obrotu przekracza granicę wprowadzoną przez Ministerstwo Finansów.

Po co oraz jak postępuje kasa fiskalna? Kasa fiskalna jest wówczas danie, na które nabijane są sprzedawane towary czy oferowane usługi. Dzięki temu pani odpowiadająca za produkt bądź usługę może uzyskać dokładny spis tego, za co dała. Wyszczególniona jest tam dokładna cena każdej pozycji oraz łączna kwota. Dowód sprzedaży więc nic innego jak paragon. To rzeczywiście dzięki niemu znamy za co a ile dali a czy przypadkiem kwota nie jest zbyt wielka lub za niewielka. Pewno się również zdarzyć tak, że klient nieświadomie nabędzie wadliwy towar. Wówczas paragon służy też do współpracy takiego artykułu na inny czyli na cenę pieniędzy, jaka będzie równowartością kwoty, którą klient zapłacił. Jednak kasa finansowa nie jest ale i tylko do drukowania paragonów. Kolejną jej pracą jest postrzeganie sprzedaży. Po jakimś zakończeniu sprzedaży obowiązkiem sprzedawcy jest stworzenie raportu dobowego sprzedaży. Dzięki niemu na stałe zarejestruje się to, jakie materiały zostały sprzedane, ile za nie dano i ile z nich zawierał podatek VAT.

Kasa ERC Są różne rodzaje kas fiskalnych. Możemy dać na dowód kasy ERC czyli Electronic Cash Register. Istnieje wówczas kasa, która korzysta programy, takie które wgrał jej producent. Nie wolno ich zastąpić. Oraz posiada dość małą pojemność danych przez co po paru latach stanowi już zapełniona. Wtedy właściciel takiej kasy fiskalnej posiada dwie możliwości: może wymienić moduł finansowy na świeży lub całkowicie zmienić całą kwotę na inną. Do ostatniej kategorii kas należą między innymi: kasy mobilne, jednostanowiskowe bądź te kasy systemowe.

http://kodal.com.pl/erppolkas/system-crm-dla-firm/

Terminale fiskalne Różnym rodzajem kas finansowych są kasy POS czyli Electronic Point Of Sale. Nazywane są również kasami komputerowymi. Łączą się głównie z komputera, drukarki fiskalnej, klawiatury oraz monitora. Kasy te są uniwersalne co oznacza, że można do nich podczepić też na przykład terminale fiskalne , skanery kodów kreskowych bądź same wagi elektryczne. Kasy POS można dowolnie konfigurować lub rozbudowywać w zależności z innych potrzeb bądź te rozwoju firmy.