Kasa fiskalna mala

Z kasami fiskalnymi znajdujemy się w dowolnym sklepie lub supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie dominowana jest sprzedaż detaliczna. Jednak z początku. Co toż jest kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej też nazywane kasami piszącymi więc nic innego jak danie elektroniczne, dzięki jakiemu możemy zarejestrować obrót i ilość podatku dochodowego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, a dane o zakupach widziane są w międzynarodowej zabezpieczonej pamięci.

Aktualnie w Polsce kasy są urządzone w pamięć fiskalną o właściwościach OTP (One Time Programming), które dane są unikalnym numerem, w której na rozwiązanie doby sprzedaży kierowane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do ostatniego zaleca się łączna kwota podatku i cen brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze względu na budowę kasy rejestrujące kwalifikuje się na naturalne kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, jakie są brane w kasach kwalifikują się zarówno na dwa podstawowe systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy oraz program aplikacyjny otrzymują się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy towarów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od towarów oraz pomocy));- systemy bazujące na komputerze (w ostatniej kwocie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna posiada kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w tej kwocie zaczynane są przy pomocy programu aplikacyjnego uruchomionego na komputerze, który także steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma