Komputeryzacja wady i zalety

Często możemy zarejestrować w handlach wyposażenie stanowiska kasjera w części nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i ekologicznego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia najczęściej stosuje się w wysokich marketach i sklepach chodzących do budowy sklepów.

Jest w nich daleko asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a też produkty równie często są sprzedawane, kiedy i zajmowane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz robienia transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

szkolenia warszawa

Nie zazwyczaj przecież ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, jeżeli jesteśmy do rezygnowania z ograniczonym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W formy gdy jednorazowo zamawiamy kilka czy kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie i gdy rodzaj wyboru nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment wydać na mało czy kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z wartościami na wszelkim konkretnym produkcie. W spraw kiedy tego asortymentu jest nieco, nie jest przy tym wielu pracy, i szybko jest upilnować wszelkie nowinki w obrębie ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony poziom dochodów, więc musi stosować tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i używania jej przy każdej transakcji, jest duży wybór co do rodzaju kasy. W sukcesie małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie jest zbyt dużo funkcji, a jest łagodny w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to kryteria najistotniejsze dla nas w sukcesu zakupu kasy i że przez duży czas nie ulegną one zmianie.