Kotlet schabowy na parze

Tajemnicą idealnego schabowego, albo same kotleta wołowego, stanowi jego właściwa struktura. Świadczy to, że aby uzyskać mięso nie tylko przydatne w dodatku, ale też odpowiednio kruche, mocne i wysmażone, trzeba wziąć mu normalną grubość, albo te może - płaskość.

Zakup kotleciarki do ubijania mięsa nie jest wskazany w naturalnym gospodarstwie domowym, w którym trzeba roztłuczenia mięsa na kotlety zachodzi raz na kilka dni, natomiast stanowi więc potrzebny zakup do momentów gastronomicznych, w których codziennie szykuje się wiele sztuk mięsa na kotlety.

Kotleciarka maga dana jest do mielenia mięsa na idealnie płaskie, równo roztłuczone kotlety. Dzięki temu kotlet na pełnej swojej szerokości jest rozgnieciony na taką samą grubość, co stanowi niezmiernie ważne podczas doprawiania i smażenia kotletów. W restauracjach, w których służy się dużo kotletów schabowych, albo w biurach garmażeryjnych, gdzie wypuszcza się gotowe kotlety schabowe w długiej zawartości każdego dnia, kotleciarka jest potrzebnym zakupem. To jednak pewna inwestycja, gdyż dzięki temu elektrycznemu urządzeniu nie potrzeba angażowania do prania kotletów pracownika. Wystarczy włożyć kawałek mięsa w wygodne miejsce urządzenia, a po kilku sekundach przekazać go dokładnie roztłuczonego.

W gastronomii bardzo często wykorzystuje się urządzenia elektryczne, które przyspieszają proces przygotowywania potraw dzięki ich krótkiej i zawodowej obróbce i rozdrobnieniu. Nie da się ukryć, że podczas robienia kotletów najwięcej czasu dotyczy nie tyle smażenie, pieczenie, czy gotowanie, lecz tak przygotowanie mięsa do smażenia. Gdy kotletów do stworzenia jest sporo, wówczas warto skorzystać po urządzenie zaprojektowane specjalnie po to, by ułatwić nam pracę, i przyspieszyć cały proces przygotowywania potrawy dla własnej wygody.