Mikroskopy szkolne

Przygotowywaliśmy szkolną pracownię fizyczno – chemiczną. Najpierw musieliśmy określić, jaki sprzęt będzie nam potrzebny. Oprócz innego typie szkiełek, probówek i menzurek złożyliśmy także zapotrzebowanie na mikroskopy. Oczywiście chciałoby nam na tym, żeby było ich jak daleko, bo miejsca spośród ich przeznaczeniem bardzo podobają się młodym i stanowią jednego rodzaju innowację dydaktyczną.

 

Kiedy szefostwo zapoznało się z naszym zamówieniem, od razu pojawiły się problemy. My w naszej specyfikacji określiliśmy nie tylko ilość potrzebnego sprzętu, ale też wymieniliśmy mikroskopy dużej firmy. Wiedzieliśmy, że wydaje ona sprzęt dobrej jakości, ale niestety ważniejszy od nowych widocznych na placu. Plus tego tylko dyrekcja nie chciała uznać, argumentując, że można jednak kupić sprzęt w ciekawszej cenie. My z kolei nie chcieliśmy ustąpić. Przecież doskonale wiadomo, że dzieciaki niekoniecznie mogą się delikatnie obchodzić ze sprzętem, a mikroskopy tak łatwo jest zepsuć czy uszkodzić. Wystarczy zgubić czy potłuc szkiełko albo przez niewłaściwy chwyt oderwać soczewkę a już szkoda gotowa. A gdybyśmy tworzyli na sprzęcie lepszej firmy, mielibyśmy od niej gwarancję też na uszkodzenia mechaniczne, tak w ciemnym zakresie, jednak lepsze to niż nic.
Dyrekcja rozważyła nasze argumenty i wreszcie wyraziła zgodę, by zakupić mikroskopy, o jakie wchodzili. Z nowym zamówieniem nie było odpowiednich problemów, to szybko wysłaliśmy listę potrzebnych prace do marki a wyglądali na przesyłkę. Po jej zdobyciu sprawdziliśmy, czy nic się nie zniszczyło po drodze, i wtedy zaczęliśmy wyposażać pracownię. Już po paru dniach ważna było wykorzystać z nowoczesnych sytuacji. Mikroskopy zrobiły popularność wśród naszych uczniów. Na jakiejkolwiek lekcji dzieciaki dopytywały, czy teraz będzie można zastosować ten mebel oraz ewentualnie można coś sobie szybko obejrzeć.
Pokazało się, że wybrany przez nas sprzęt zajmuje się doskonale, nie psuje się, a ewentualne drobne uszkodzenia można już naprawić. Mikroskopy, które wybraliśmy, świetnie przyczyniły się w dalszej pracy dydaktycznej.