Nerwice histeryczne

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stały się częstym punktem w obecnych czasach. Wynika zatem ze kolei swego myślenia. Obecnie wszyscy jesteśmy łatwo a często brakuje nam czasu na urlop, sen i regenerację. A gdy rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zawsze są to bóle głowy, żołądka i serca. Może dawać również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet niewielkie objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się wyłącznie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sytuację spośród ostatniego, że ich reakcje ciała nie mają nieco sensu. Jednak ciężko jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle stykają się z innymi fobiami. Chory boi się takich sprawy, więc jego ciało reaguje wtedy w "ciekawy" i oryginalny sposób. Prowadzi temu błąd motywacji, skłonności do zadania, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez ostatnie chorzy często zarzucają się na tematy ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą strategią w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją prywatny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W przypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze skutki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna przerwać "błędne koło". Pacjent łącznie z psychiatrą analizuje po kolei inne postaci z pełnego życia, podczas jakich miał objawy nerwicy. Dzięki temu zmniejsza się jego stres i chory oswaja się z pewnymi sprawami. W poszczególnych przypadkach wskazane jest jednocześnie leczenie farmakologiczne. A same leki zupełnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zintegrowaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre rezultaty.