Pojemnik c2

Dozowniki celkowe to popularnie wykorzystywane urządzenia. W relacje od standardu i charakteru mogą stanowić określone do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które grają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura miałów nie zapewne być znakomitsza niż 200 stopni Celsjusza a nie prawdopodobnie stanowić mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest wystarczająco prosta. Pył ze zbiornika trafia do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy jest on przemieszczany w celkach ze skrzydełkami ruszającego się bębna.

Dozowniki celkowe uważają za zadanie w sposób ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą wówczas w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na wszelkim momencie realizacji, także w kierunku działania technologicznej linii pakowania produktów, w sferze ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o różnych ciśnieniach. Można je łączyć np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują także zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinku z elementów wyposażenia dozowników celkowych potrafi istnieć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z łatwością dostosować wydajność dozownika do swoich potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.