Prozniowe pakowanie banknotow

Próżniowe pakowanie żywności jest najdelikatniejszym systemem na pokrycie jej przed zepsuciem. Z obecnej drogi korzystają, zarówno, producenci, kiedy również gospodarstwa domowe. Można dać akcesoria do pakowania próżniowego, takie jak pakowarki próżniowe, które szczelnie zamykają towary w worku foliowym, bądź w zbiorniku do tego określonym. Urządzenia te tworzą zgrzewy na ścian worka, jednocześnie usuwając powietrze z wnętrza opakowania.

http://erp.polkas.pl/comarch-erp-optima/handel/Comarch ERP Optima Handel | Systemy ERP | POLKAS

Tak zapakowane artykuły żywnościowe, np. nabiał, mięso, wędliny, ryby, czy artykuły garmażeryjne, potrafią stanowić często dłużej przechowywane, zachowując przy tym zdrową wilgotność, konsystencję, smak oraz smak, a tymczasem są zabezpieczone przed przedostaniem się do wnętrza opakowania powietrza, bakterii, czy pleśni.
Ze względu na forma działania, można wyodrębnić dwa rodzaje pakowarek: komorową i bezkomorową (listwową).
Pakowarka komorowa, to urządzenie, w jakiego wnętrzu odkłada się worek łącznie z wynikiem. Jej długą wartością jest regulowanie długości czasu odsysania powietrza, dzięki czemu zbiera się powtarzalność procesu pakowania, też możliwość regulacji poziomu podciśnienia, co jest istotne przy pakowaniu delikatnych produktów. Zaletą istnieje jeszcze możliwość skorzystania w procesie produkcji, bardzo popularnych worków typu PA/PE, co dużo ogranicza koszty. Pakowarki komorowe, mogą korzystać dodatkowe funkcje, np. wypełniania opakowania gazem. Na zbycie stanowi wyjątkowy wybór pakowarek komorowych, co pozwala na jej odpowiedni dobór, zależny od ilości pakowanych produktów, ich rodzajów, i wielkości. Poświęcone są, przede każdym, dla przetwórstwa spożywczego, gastronomii, oraz handlu.
W pakowarkach bezkomorowych, worek z danym w produktem, znajduje się na zewnątrz, oraz do środka, na listwę zgrzewającą, wkłada się koniec worka i dociska pokrywą. Do takiego pakowania stosuje się worków, lub folii tzw. moletowanych, które dzięki tłoczonej strukturze, umożliwiają odessanie powietrza. Pakowarki listwowe kupią na pakowanie produktów o oryginalnych kształtach, np. bardzo duża kiełbasa. Cechą jest dodatkowo znacznie mniejszy koszt zakupu niż pakowarek komorowych, natomiast wadą niższa sprawność oraz ogromniejsze koszty eksploatacji, poprzez stosowanie droższych opakowań. Dane są szczególnie dla małej gastronomii i gospodarstw domowych.