Przewoz osob gdansk

Od 2011 roku każdy taksówkarz oferujący usługi przewozu dla pań fizycznych musi być w samochodzie kasę fiskalną. Z obowiązku tego zwolnieni są ci przewoźnicy, którzy budują nasze usługi jedynie we współpracy z drugimi podmiotami gospodarczymi.

lista partnerów comarchComarch ERP XL | Systemy ERP | POLKAS

Kasy fiskalne przenośne dla taksówkarzy wyróżniają się odpowiednimi wymiarami. Zazwyczaj posiadają uchwyty pozwalające na jej stały montaż w samochodzie i zasilane są nie ale z baterii umieszczonych w kwocie, jednak jest ponad podłączone są do akumulatora samochodowego, dzięki czemu nie rozładują się podczas całej zmiany. Urządzenie zwykle jest wyświetlacz, który umożliwia na używanie z niej w sytuacji prostej i poziomej i jest trwały na zmienne warunki atmosferyczne. Pamiętajmy, że wskazanie taksometru i kasy winno być oczywiste do odczytania podczas jazdy przez taksówkarza oraz pasażera.
Dodatkowymi funkcjami, znacznie usprawniającymi pracę każdemu przewoźnikowi są: możliwość podłączenia kasy fiskalnej bezpośrednio do taksometru, dzięki czemu paragon można wydrukować automatycznie, opcja udzielania rabatów czy anulowania paragonu w przypadku gdy klient zrezygnuje z kursu. Kasa fiskalna dla taksówkarza została opracowana specjalnie z pamiętają o specyfice tego zawodu. Paragon wydrukowany spośród niej dysponuje kilka ciekawych pozycji, takich jak czas przejazdu, pokonana odległość, numer taksówki czy ilość wykorzystanych osób w poszczególnych taryfach. Taksówkarz może jeszcze zlokalizować na paragonie informację o wyświadczonych usługach dodatkowych, czyli wniesienie bagażu, przewóz zwierząt itp.
Wiadomo jak wszystka kasa fiskalna przedstawia one standardowe funkcje – wydruk raportu dobowego, miesięcznego, stanu kasy, raportu rozliczeniowego a dodatkowo wydruk raportu ustawień taksometru.
Kasa fiskalna może żyć ponad związana z taksometrem i mieć jedno urządzenie, a w działalności takie rozwiązanie często się nie sprawdza, bo w niecodzienny sposób zmniejsza ostatnie czas działania dania oraz sprawia konieczność częstej wymiany rolek papieru. Możliwe istnieje jeszcze jej podłączenie do komputera w projektu stworzenia odpowiednich prac czy aktualizacji oprogramowania.
Kasę można w dostępny i szybki sposób tworzyć i rozkładać w samochodzie, dzięki czemu nie dość, że umie ona współpracować z wieloma taksometrami, inaczej być brana nie jedynie w jednym samochodzie, toż potężna ją też wziąć do biura czy budynku oraz tam przygotować wydruki raportów. Zapewnia to jednocześnie przed kradzieżą kasy podczas długich postojów.