Rozwoj firmy a planowanie

Subiekt Ignacy Rzecki miał spisany wszystek swój sklep w kajecie. W niniejszym jedynym, w którym prowadził ewidencje sprzedaży. Jednakże jego sklep nie miał tylko towarów i materiałów, co na przykład nieduża hurtowania motoryzacyjna, gdzie samych tarcz hamulcowych zapewne stanowić kilkadziesiąt rodzajów. Wpisywanie w notesie nie rozwiąże problemów współczesnego biznesmena, szczególnie, jeżeli czerpiemy z bardzo funkcjonalnej techniki przechowywania, którą jest magazyn wysokiego składowania. Jak sobie poradzić w takiej rzeczy?

Z pomocą przychodzi firma Comarch, sam z najważniejszych twórców oprogramowania na Krajowym rynku oraz sprzedawany przez niego wms program magazynowy. To unikalne i bardzo zaawansowane oprogramowanie typu erp, ułatwiające ewidencję przechowywanych artykułów i materiałów. Zbiera się z dwóch modułów- Comarch WMS Zarządzanie i Comarch WMS Magazynier, które bezbłędnie ze sobą współpracują, a jednocześnie mają idealne lekarstwo dla obsługi magazynu wysokiego składowania.

kasa fiskalna sharpKasa fiskalna Sharp ER-A237P - Polkas Kraków

Pierwszy moduł stanowi podstawę katalogu i zapewnia stworzenie cyfrowej wersji magazynu. Taka elektroniczna struktura, dokładnie odpowiada naszej rzeczywistej wersji, umożliwia ustawienie dla poszczególnych produktów, półek, i nawet środków transportu takich jak palety. Możemy tworzyć dyspozycje dla magazynierów, definiować wartości podstawowych oraz maksymalnych stanów, ustawiać znaczenia dla danych towarów. Drugi moduł, Comarch WMS Magazynier to przedłużenie ręki magazyniera. Daje możliwość etapowania przyjęć i wydań, drukowania niezbędnych dokumentów i nawet etykiet. To dokładnie dodatki, do normalnego zadania, jakim jest wydawanie, przesuwanie, kupowanie i inwentaryzacja towarów. Moduł ten stosuje dyspozycje, wydawane przez kierownika, co upraszcza cały proces zarządzania magazynem.

WMS program magazynowy zapewnia pełną integralność z Comarch ERP, jednak ważne elementy obydwu systemów zostają rozdzielone. Taka współpraca, na stanie dokumentów handlowych, i nie danych źródłowych, umożliwia oddzielenie gospodarki magazynowej od operacji księgowych.