Seksoholizm rozwod

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, wykazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i pracy fizycznej, w jaki te potrzeby panują nad innymi, stanowiąc o sensie życia". Okazuje się na drugie sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z pomoce na prowadzącą w obecnych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i przystania na inne zachowania seksualne problem pewno stanowić bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z tym faktem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doznań seksualnych - w przeciwnych konfiguracjach i konfiguracjach. Seksoholik wówczas nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w górach dużo kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych zachowań leży stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to role mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest środkiem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak strach i stres.

Do wzroście grypy mogą przydać się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka jest zgubny wpływ na nowe dziedziny życia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą doprowadzić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Projektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak aby akt seksualny nie był jedynie preparatem do zaspokojenia atawistycznego popędu, lecz również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.