Starania o dziecko po ciazy biochemicznej

W okresie, kiedy staramy się z własnym partnerem o dziecko, każdy dzień jest niebezpiecznym czekaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i zbudowały go, by jak łatwo powiadomić grupę oraz partnerów o rychłym powiększeniu się rodziny. Ale często daje się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie istniejemy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na dowolne zasadzie działają testy ciążowe proste w aptece. Ich funkcjonowanie jest bowiem bardzo popularne. Polega na znalezieniu hormony HCG (wytwarzanego w sukcesu nastąpienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo przydatne w obsłudze i dodatkowo bardzo przyjemne, dlatego należy je kierować zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może występować z kilku czynników:

przeterminowanie – tak toż jak wszystkich innych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych również nie należy używać po upływie czasu ważności. To ponieważ jego prace mogą stanowić zaburzone, a skutek będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na zysk testu ciążowego nie lecz jego prawidłowe wykonanie i odczekany czas od momentu ewentualnego zapłodnienia. Znane są również choroby kobiety, przyjmowane przez nią środki i wiek. Tak więc, osoby z chorobą nerek, przekwitające i używające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w jakości powinny raczej zgłosić się do specjalisty, bo w ich sukcesu test może wykazywać ciążę, do jakiej tak tak nie doszło,mikroporonienie – czasem daje się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego wykonaniu, wyszedł ujemny. Potrafi więc nazywać, że dotarło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ może stanowisz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie bogata odnaleźć ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewny ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by dysponować ogromniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy mieć o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne również dla większej swobody należy udać się do specjalistę i dokonać specjalne badania. Przecież w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą nastąpić w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.