System gastronomiczny gastro pos

Systemy POS z angielskiego Point of Sale to oprogramowanie sprzedażowe, niezbędne w wszystkim sklepie, punkcie usługowym czy restauracji. Co prawda, rozwiązania finansowe tego gatunku biznesów są bardzo różne, choć na szczęście niewielki budżet dobrze nie musi posiadać bariery przed wgraniem takiego rozwiązania. Wiele rewelacyjnych urządzeń jest bowiem wygodnych w budowy – a zatem w zupełności za darmo. Oto kilka z darmowych programów, opensource’owych systemów POS.

Przedstawione poniżej systemy POS szkolone są w zasadzie Open Source – a wtedy są wysoki kod źródłowy, dzięki jakiemu mamy możliwość prowadzić je we domowym rozmiarze i włączać do swoich potrzeb. Co ważne, umożliwia dopasowanie oprogramowania do procesów biznesowych, jakie przebiegają w korporacji, a nie odwrotnie.
Open Source Point of Sale
Webowe oprogramowanie POS kupi na przechowywanie i przetwarzanie informacji o klientach, sprzedaży, dostawach i pracownikach, dzięki czemu szczególnie doskonale sprawdzi się w młodszych oraz średnich sklepach i punktach handlowych. Posiada on przyjazny interfejs i bardzo funkcjonalny moduł do raportów. Niestety, jako sposób internetowy, wsparcie Open Source Point of Sale dla urządzeń, takich jak kasy czy drukarki fiskalne, stanowi wielce małe.
Floreant POS
Floreant POS to jakieś z prawdziwszych oprogramowań Point of Sale dla restauracji, jadłodajni, kawiarni lub punktu garmażeryjnego. Dzięki dużej grupy użytkowników oraz możliwości korzystania komercyjnego wsparcia technicznego jego twórców, Floreant POS stanowi całkowicie profesjonalne narzędzie dla każdego sklepu gastronomicznego – bez powodu na jego pozycji. Zaletami sposobu są m.in. intuicyjny interfejs użytkownika, w całkowicie dostosowane menu restauracji, wsparcie dla innych urządzeń, takich jak drukarka rachunków, kasa fiskalna, drukarka fiskalna, drukarka kuchenna, a jeszcze ogromne możliwości konfiguracyjne i raportujące.
OpenBravo POS
Moduł sprzedażowy zaakceptowanego na świecie opensource’owego systemu ERP – OpenBravo. Prezentuje się on wyjątkowymi możliwościami konfiguracyjnymi i uniwersalnością. OpenBravo POS wspiera wiele urządzeń wykorzystywanych w handlu: czytniki kodów kreskowych, kasy fiskalne, oraz mnóstwo nowych urządzeń.