Test ciazowy 2 tyg po stosunku

Osoby starające się o dziecko, a oraz te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odkryć w sobie objawy, które potwierdzą bądź też wykluczą obawy (lub i możliwość) na zapłodnienie. Jednak jakie są te symptomy? Jak można się ich doszukiwać? Podstawowym i zarazem najbardziej zauważalnym objawem ciąży jest oczywiście brak czasu. Nie przedstawia jednak po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą być wykonane wieloma czynnikami, między innymi strachem i wadą. Z drugiej natomiast strony regularna menstruacja nie wyklucza zajścia w ciążę. Daje się, że ciężarne kobiety miesiączkują też do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, poziomu nie ma, za obecne jest test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co wysoce?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy mają objawy ciąży teraz w wczesnym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak następują one po około miesiącu. Największe ich nasilenie następuje natomiast pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a pozostawiają w przestrzeniach 20. Oto lista objawów, których możesz (przecież nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Przyjemne i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety trafia do wielu zmian hormonalnych, jakie stanowią na planu przygotowanie przyszłej trzymamy nie ale do odpowiedniego mienia dziecka w etapie tych 9. miesięcy, a i do następnego wychowania. Dlatego, z względu powiększania się gruczołów mlekowych, piersi mogą zatrzymywać się większe, a sutki twardsze i gorsze. Nudności oraz wymioty. To że najbardziej oczywisty i rozpowszechniony objaw ciąży. Dokuczają one znacząco w porach wczesnoporannych, i być mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w pierwszej ciąży (jednak również tu są odstępstwa z podstawy – moja kuzynka niedawno była główny raz przy możliwości i uważajcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co daje objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich nasilenie jest o znacznie większe wśród osób, które mieszkają w ciągłym stresu i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, albo te wszelka zmiana smaku. To, że w wybiera jesteśmy w bycie zjeść wszystko, co występuje na swej ulicy do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita przygotowuje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą spowodowane jest zmianami hormonalnymi w naszym organizmie.

Gdy zawsze zaznaczyłam teraz we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, przecież nie muszą się pojawić. Niestety jest również powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo mocno odczuwają niedogodności połączone z wczesną ciążą, ale zdarzają się (natomiast to zupełnie często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie sądźcie więc filmom i serialom, które opowiadają nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany klimatów i omdlewanie już od pierwszego dnia zapłodnienia. Wszystka osoba ma bowiem stan błogosławiony w całkowicie inny, swój sposób.