Zimne teple napoje

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który również zaspokoiłby ich wymaganie oraz orzeźwił. W takim wypadku najlepiej konsultują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego lub i kruszonego lodu. W internecie oraz książkach kucharskich można znaleźć mnóstwo przepisów na dobre napoje tego typu. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, zawsze o nauczyć się czynić je samemu. Stanowi ostatnie nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale jeszcze większe. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy wpadną z wizytą w pewien upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest obecny o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można uzyskać o każdej porze roku, nie tylko latem, a mleko to składnik wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedne z najdostępniejszych owoców na targu. Otrzymany napój jest piękny, ważny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można rozpatrywać jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem koktajlu stanowi obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w okresie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i proste na dowolnym stoisku. Ciekawym rozwiązaniem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta niesamowita praca będzie miłym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Tak można mówić przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! Oraz może brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. I co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest silne - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i finalne materiały to dodatkowo nie wszystko. Powinien pamiętać prawi sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z odpowiedniej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na rynku istnieje wiele takich owoców oraz o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który doskonale zaspokoi nasze wymagania oraz potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyda się nie tylko do deserów owocowych, ale i na model do przyrządzania mrożonej kawy.